Back Pathankot Cantt (PTKC) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
JALANDHAR CITY - PATHANKOT Passenger (UnReserved) (54621) 20:05 20:17 12 mins Y Y Y Y Y Y Y
PATHANKOT - JALANDHAR CITY Passenger (UnReserved) (54622) 08:33 08:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JALANDHAR CITY - PATHANKOT DEMU (74901) 11:21 11:23 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PATHANKOT - JALANDHAR CITY DEMU (74902) 05:43 05:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JALANDHAR CITY - PATHANKOT DEMU (74903) 20:53 20:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PATHANKOT - JALANDHAR CITY DEMU (74904) 17:33 17:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - JAMMU TAWI Jhelum Express (11077) 07:10 07:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - PUNE Jhelum Express (11078) 23:45 23:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JABALPUR - SMVD KATRA Express (11449) 10:15 10:20 5 mins N N Y N N N N
SMVD KATRA - JABALPUR Express (11450) 01:33 01:38 5 mins N N N Y N N N
KATHGODAM - JAMMU TAWI Garib Rath Express (12207) 07:30 07:35 5 mins N N Y N N N N
JAMMU TAWI - KATHGODAM Garib Rath Express (12208) 01:00 01:05 5 mins Y N N N N N N
DELHI SARAI ROHILLA - JAMMU TAWI Duronto Exp (12265) 05:44 05:44 - Y N Y N N Y N
JAMMU TAWI - DELHI S ROHILLA AC Duronto Exp (12266) 20:46 20:46 - Y N Y N N Y N
HOWRAH - JAMMU TAWI Himgiri SF Express (12331) 10:35 10:40 5 mins Y N N Y N N Y
JAMMU TAWI - RAJENDRA NAGAR BIHAR Archana Express (12356) 21:45 21:50 5 mins N N Y N N N Y
AJMER - JAMMU TAWI Pooja SF Express (12413) 06:00 06:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - AJMER Pooja SF Express (12414) 20:00 20:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - JAMMU TAWI Rajdhani Express (12425) 03:35 03:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - NEW DELHI Rajdhani Express (12426) 21:20 21:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - SMVD KATRA Uttar Sampark Kranti Exp (12445) 04:20 04:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - NEW DELHI Uttar Sampark Kranti Exp (12446) 22:30 22:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KANPUR - JAMMU TAWI SF Express (12469) 09:40 09:45 5 mins N N N Y N Y N
JAMMU TAWI - KANPUR SF Express (12470) 21:45 21:50 5 mins N Y N Y N N N
MUMBAI BANDRA T - SMVD KATRA Swaraj SF Express (12471) 12:35 12:40 5 mins Y Y N N Y Y N
SMVD KATRA - HAPA Sarvodaya SF Express (12476) 13:00 13:05 5 mins Y N N N N N N
BARAUNI - JAMMU TAWI Mour Dhwaj SF Exp (12491) 09:40 09:45 5 mins Y N N N N N N
JAMMU TAWI - BARAUNI Mour Dhwaj SF Exp (12492) 21:45 21:50 5 mins N N N N Y N N
JAMMU TAWI - GORAKHPUR Amarnath SF Express (12588) 00:25 00:30 5 mins N N N N N N Y
JAMMU TAWI - KOLKATA Express (13152) 22:05 22:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - SMVD KATRA Jammu Mail (14033) 05:08 05:12 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - OLD DELHI Jammu Mail (14034) 19:00 19:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI S ROHILLA - PATHANKOT Express (14035) 08:19 08:19 - N Y N Y N Y N
PATHANKOT - DELHI S ROHILLA Express (14036) 23:23 23:23 - N Y N Y N Y N
BATHINDA - JAMMU TAWI Weekly Exp (via Rajpura) (14501) 05:34 05:37 3 mins N N N N Y N N
SMVD KATRA - KALKA Express (14504) 01:00 01:05 5 mins N N N Y N N Y
HARIDWAR - JAMMU TAWI Express (14605) 01:45 01:50 5 mins N Y N N N N N
JAMMU TAWI - HARIDWAR Express (14606) 00:05 00:10 5 mins Y N N N N N N
RISHIKESH - SMVD KATRA Hemkunt Express (14609) 02:15 02:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - RISHIKESH Hemkunt Express (14610) 20:30 20:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - JAMMU TAWI Shalimar Express (14645) 03:00 03:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - OLD DELHI Shalimar Exp (14646) 23:05 23:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - JAMMU TAWI Express (14713) 00:23 00:28 5 mins N N N Y N N N
JAMMU TAWI - SHRI GANGANAGAR Express (14714) 07:30 07:35 5 mins N N N Y N N N
BHAGALPUR - JAMMU TAWI Amarnath Express (15097) 10:35 10:40 5 mins N N N N N Y N
JAMMU TAWI - BHAGALPUR Amarnath Express (15098) 00:25 00:30 5 mins N N Y N N N N
GUWAHATI - JAMMU TAWI Amarnath Express (15653) 10:35 10:40 5 mins N N N N Y N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Amarnath Express (15654) 00:25 00:30 5 mins N N N N N Y N
KAMAKHYA - SMVD KATRA Express (15655) 11:40 11:45 5 mins N Y N N N N N
SMVD KATRA - KAMAKHYA Express (15656) 07:30 07:35 5 mins N N Y N N N N
AGARTALA - KOLKATA SEALDAH Kanchanjunga Exp (15658) 10:35 10:40 5 mins N N Y N N N N
CHENNAI CENTRAL - SMVD KATRA Andaman Express (16031) 10:15 10:20 5 mins N Y N N Y Y N
SMVD KATRA - CHENNAI CENTRAL Andaman Express (16032) 01:33 01:38 5 mins N N Y N N Y Y
KANNIYAKUMARI - SMVD KATRA Himsagar Express (16317) 10:15 10:20 5 mins Y N N N N N N
SMVD KATRA - KANNIYAKUMARI Himsagar Express (16318) 01:33 01:38 5 mins N Y N N N N N
MANGALORE CENTRAL - SMVD KATRA Navyug Express (16687) 10:15 10:20 5 mins N N N Y N N N
TIRUNELVELI - SMVD KATRA Express (16787) 10:15 10:20 5 mins Y N N Y N N N
AHMEDABAD - JAMMU TAWI Express (19223) 14:44 14:46 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - AHMEDABAD Express (19224) 11:02 11:04 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOTA - SMVD KATRA Express (19803) 10:15 10:20 5 mins N N N N N N Y
SMVD KATRA - KOTA Express (19804) 01:33 01:38 5 mins Y N N N N N N
KOTA - UDHAMPUR Weekly Express (19805) 08:20 08:25 5 mins N N N Y N N N
UDHAMPUR - KOTA Weekly Express (19806) 18:00 18:10 10 mins N N N Y N N N
SEALDAH - JAMMU TAWI Humsafar Express (22317) 21:34 21:34 - N Y N N N N N
JAMMU TAWI - SEALDAH Humsafar Express (22318) 09:10 09:10 - N N Y N N N N
ALLAHABAD - UDHAMPUR SF Express (22431) 09:40 09:45 5 mins N N Y N N N Y
UDHAMPUR - ALLAHABAD SF Express (22432) 19:30 19:35 5 mins N N Y N N N Y
NEW DELHI - SMVD KATRA Shri Shakti AC SF Express (22461) 00:55 01:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SMVD KATRA - NEW DELHI Shri Shakti AC SF Express (22462) 02:15 02:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - JAMMU TAWI Humsafar Express (22705) 18:52 18:52 - N N N Y N N N
JAMMU TAWI - TIRUPATI Humsafar Express (22706) 07:27 07:27 - N N N N Y N N
INDORE - JAMMU TAWI SF Express (22941) 23:10 23:15 5 mins N Y N N N N N
JAMMU TAWI - INDORE SF Express (22942) 06:42 06:47 5 mins N N Y N N N N
JAMMU TAWI - BATHINDA Express (via Rajpura) (14502) 01:00 01:05 5 mins N N N N N Y N
KALKA - SMVD KATRA Express (14503) 00:23 00:28 5 mins N N Y N N Y N
DELHI S ROHILLA - UDHAMPUR AC SF Express (22401) 05:34 05:37 3 mins N Y N Y N N Y
UDHAMPUR - DELHI S ROHILLA AC SF Express (22402) 20:50 20:53 3 mins N Y N Y N N Y
KOLKATA - JAMMU TAWI Express (13151) 06:55 07:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIPUR CITY - SMVD KATRA Weekly Express (14611) 08:20 08:25 5 mins N N N N N Y N
SMVD KATRA - GHAZIPUR CITY Weekly Express (14612) 09:05 09:10 5 mins N N N Y N N N
SMVD KATRA - MANGALORE CENTRAL Navyug Express (16688) 01:33 01:38 5 mins N N N N Y N N
JAMMU TAWI - HOWRAH Himgiri SF Express (12332) 00:25 00:30 5 mins Y Y N N Y N N
SMVD KATRA - MUMBAI BANDRA T Swaraj SF Express (12472) 13:00 13:05 5 mins N Y Y N Y Y N
HAPA - SMVD KATRA Sarvodaya SF Express (12475) 12:33 12:35 2 mins N N N Y N N N
GORAKHPUR - JAMMU TAWI Amarnath SF Express (12587) 10:35 10:40 5 mins N Y N N N N N
BHAVNAGAR T - UDHAMPUR Janmabhoomi Express (19107) 13:00 13:05 5 mins Y N N N N N N
UDHAMPUR - BHAVNAGAR T Janmabhoomi Express (19108) 00:05 00:10 5 mins N Y N N N N N
MUMBAI BANDRA T - JAMMU TAWI Vivek Exp (19027) 23:10 23:15 5 mins N N N N N N Y
GUWAHATI - JAMMU TAWI Lohit Express (15651) 10:35 10:40 5 mins N N Y N N N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Lohit Express (15652) 00:25 00:30 5 mins N N N Y N N N
JAMMU TAWI - MUMBAI BANDRA T Vivek Exp (19028) 11:15 11:20 5 mins Y N N N N N N
JAMMU TAWI - DURG SF Express (12550) 06:42 06:47 5 mins N N N Y N N N
DURG - JAMMU TAWI SF Express (12549) 18:15 18:20 5 mins N N Y N N N N
SMVD KATRA - DR AMBEDKAR NAGAR Malwa SF Express (12920) 10:40 10:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DR AMBEDKAR NAGAR - SMVD KATRA Malwa SF Express (12919) 13:55 14:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALLAHABAD - JAMMU TAWI Special (Start 10 April) (04111) 11:40 11:45 5 mins N N N Y N N N
SMVD KATRA - ANAND VIHAR T AC Special (04402) 02:30 02:35 5 mins N N Y N N Y N
ANAND VIHAR T - SMVD KATRA AC Special (04401) 09:10 09:15 5 mins N Y N N Y N N
SMVD KATRA - VARANASI Special (Starts 7 April) (04612) 02:30 02:35 5 mins Y N N N N N N
VARANASI - SMVD KATRA Special (Starts 9 April) (04611) 04:35 04:40 5 mins N N Y N N N N
JAMMU TAWI - ALLAHABAD Special (Starts 11 April) (04112) 00:05 00:10 5 mins N N N N Y N N
JAMMU TAWI - UDAIPUR CITY Garib Rath Special (Starts 4 April) (04972) 11:15 11:20 5 mins N N N Y N N N
SMVD KATRA - YESVANTPUR SF Special (06522) 09:35 09:40 5 mins Y N N N N N N
YESVANTPUR - SMVD KATRA SF Special (06521) 14:30 14:35 5 mins N N N N N Y N
MUMBAI BANDRA T - JAMMU TAWI AC SF Special (Starts 15 April) (09021) 12:15 12:20 5 mins N Y N N N N N
UDAIPUR CITY - JAMMU TAWI Garib Rath Special (Starts 5 April) (04971) 13:00 13:05 5 mins N N N N N Y N
JAMMU TAWI - MUMBAI BANDRA T AC SF Special (Starts 17 April) (09022) 03:48 03:50 2 mins N N Y N N N N
SMVD KATRA - KALKA Special (04504) 01:00 01:05 5 mins N N N N Y N N
KALKA - SMVD KATRA Special (04503) 07:30 07:35 5 mins N N N Y N N N
RAJENDRA NAGAR T BIHAR - JAMMU TAWI Archana SF Exp (12355) 08:20 08:25 5 mins N N Y N N N Y
VARANASI - JAMMU TAWI Begampura SF Express (12237) 08:50 08:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - VARANASI Begampura SF Express (12238) 15:40 15:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - H S NANDED Humsafar Express (12752) 09:03 09:05 2 mins N N N N N N Y
H S NANDED - JAMMU TAWI Humsafar Express (12751) 21:15 21:17 2 mins N N N N N Y N
JAMNAGAR - SMVD KATRA SF Express (12477) 12:33 12:35 2 mins N N Y N N N N
SMVD KATRA - JAMNAGAR SF Express (12478) 13:00 13:05 5 mins N N N N N N Y
GANDHIDHAM - SMVD KATRA Sarvodaya SF Express (12473) 12:35 12:40 5 mins N N N N N N Y
SMVD KATRA - GANDHIDHAM Sarvodaya SF Express (12474) 13:00 13:05 5 mins N N N Y N N N