Back Badnera Jn (BD) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
BADNERA - AMRAVATI Passenger (51135) START 01:30 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - BADNERA Passenger (51136) 02:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BADNERA - AMRAVATI Passenger (51137) START 03:20 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - BADNERA Passenger (51138) 04:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BADNERA - AMRAVATI Passenger (51139) START 06:25 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - BADNERA Passenger (51146) 19:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BADNERA - AMRAVATI Passenger (51147) START 19:50 - Y Y Y Y Y Y Y
BADNERA - AMRAVATI Passenger (51141) START 11:00 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - BADNERA Passenger (51148) 20:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - BADNERA Passenger (51150) 23:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BADNERA - AMRAVATI Passenger (51149) START 22:55 - Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - BADNERA Passenger (51140) 07:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - BADNERA Passenger (51142) 12:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BADNERA - AMRAVATI Passenger (51145) START 18:00 - Y Y Y Y Y Y Y
BALHARSHAH - MUMBAI CSMT Sewagram Composite SF Exp (51196) 00:17 00:20 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
WARDHA - BALHARSHAH Passenger (51198) 01:50 03:15 1:25 Y Y Y Y Y Y Y
WARDHA - AMRAVATI Passenger (51262) 12:10 14:00 1:50 Y Y Y Y Y Y Y
NAGPUR - BHUSAVAL Passenger (51286) 08:55 09:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUSAVAL - WARDHA Passenger (UnReserved) (51197) 19:30 19:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARKHER - BHUSAVAL Passenger (UnReserved) (51184) 13:25 13:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUSAVAL - NARKHER Passenger (UnReserved) (51183) 12:00 12:15 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - WARDHA Passenger (51261) 15:30 16:00 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUSAVAL - NAGPUR Passenger (UnReserved) (51285) 01:15 01:30 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
GONDIA - KOLHAPUR CSMT Maharashtra Express (11040) 14:10 14:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAGPUR - KOLHAPUR CSMT Express (11403) 18:00 18:03 3 mins N Y N N N Y N
KOLHAPUR CSMT - NAGPUR Express (11404) 08:52 08:55 3 mins N Y N N N Y N
PUNE - AMRAVATI Express (11405) 14:27 14:30 3 mins Y N N N N Y N
AMRAVATI - PUNE Express (11406) 18:47 18:50 3 mins Y N N N N Y N
HOWRAH - MUMBAI CSMT AC Duronto Express (12262) 01:16 01:16 - N Y Y Y N Y N
PUNE - HOWRAH AC Duronto Express (12221) 01:46 01:46 - N Y N N N N Y
HOWRAH - PUNE AC Duronto Express (12222) 01:16 01:16 - N N N N Y N Y
MUMBAI CSMT - HOWRAH AC Duronto Express (12261) 01:55 01:55 - Y N Y Y Y N N
MUMBAI LTT - AJNI Express (Via Aurangabad) (11201) 10:50 10:55 5 mins N Y N N N N N
AJNI - MUMBAI LTT Express (Via Aurangabad) (11202) 19:32 19:35 3 mins N N N N Y N N
MUMBAI CSMT - NAGPUR Duronto Express (12289) 05:00 05:00 - Y Y Y Y Y Y Y
NAGPUR - MUMBAI CSMT Duronto Express (12290) 22:44 22:44 - Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - SANTRAGACHI Humsafar Express (20821) 22:52 22:52 - Y N N N N N N
SANTRAGACHI - PUNE Humsafar Express (20822) 13:40 13:40 - N N N N N N Y
PUNE - AJNI Humsafar Express (22139) 10:18 10:20 2 mins N N N N N N Y
AJNI - PUNE Humsafar Express (22140) 22:38 22:40 2 mins N N N N N N Y
PUNE - NAGPUR Garib Rath Express (12113) 06:20 06:25 5 mins N Y N Y N N Y
NAGPUR - PUNE Garib Rath Express (12114) 21:27 21:30 3 mins N Y N N Y N Y
PUNE - NAGPUR Humsafar Express (11417) 10:18 10:20 2 mins N N N N Y N N
NAGPUR - PUNE Humsafar Express (11418) 18:00 18:02 2 mins N N N N Y N N
MUMBAI LTT - TATANAGAR Antyodaya Express (22885) 22:52 22:52 - N Y N N N Y N
TATANAGAR - MUMBAI LTT Antyodaya Express (22886) 13:40 13:40 - Y N N N Y N N
MUMBAI CSMT - AMRAVATI SF Express (12111) 07:32 07:35 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRAVATI - MUMBAI CSMT SF Express (12112) 19:20 19:23 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - HOWRAH Azad Hind SF Express (12129) 06:57 07:00 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - PUNE Azad Hind SF Express (12130) 18:22 18:25 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - HOWRAH Jnaneswari Super Deluxe SF Exp (12101) 06:42 06:45 3 mins N Y Y N N Y Y
HOWRAH - MUMBAI LTT Jnaneswari Super Deluxe SF Exp (12102) 19:07 19:10 3 mins Y Y N Y Y N N
GONDIA - MUMBAI CSMT Vidarbha SF Express (12106) 19:52 19:55 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - GONDIA Vidarbha SF Express (12105) 05:50 05:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PUNE - NAGPUR SF Express (12135) 06:20 06:25 5 mins Y N Y N Y N N
NAGPUR - PUNE SF Express (12136) 21:27 21:30 3 mins Y N Y N N Y N
MUMBAI CSMT - NAGPUR Sewagram SF Express (12139) 02:35 02:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NAGPUR - MUMBAI CSMT Sewagram SF Express (12140) 00:12 00:15 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - PURI SF Express (12145) 07:10 07:15 5 mins Y N N N N N N
PURI - MUMBAI LTT SF Express (12146) 20:42 20:45 3 mins N N Y N N N N
MUMBAI LTT - HOWRAH Samarsata SF Express (12151) 07:10 07:15 5 mins N N N Y Y N N
HOWRAH - MUMBAI LTT Samarsata SF Express (12152) 20:42 20:45 3 mins N N N N N Y Y
BHUSAWAL - DELHI H NIZAMUDDIN Gondwana SF Express (12405) 09:12 09:15 3 mins N Y N N N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - BHUSAWAL Gondwana SF Express (12406) 12:22 12:25 3 mins Y N N N N Y N
AHMEDABAD - MGR CHENNAI CENTRAL Navjeevan SF Express (12655) 21:05 21:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - AHMEDABAD Navjeevan SF Express (12656) 04:15 04:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI LTT - KOLKATA SHALIMAR Kurla Express (18029) 09:40 09:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SHALIMAR - MUMBAI LTT Kurla Express (18030) 16:55 17:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - SAINAGAR SHIRDI Express (18407) 22:32 22:35 3 mins N N N N N Y N
SAINAGAR SHIRDI - PURI Express (18408) 22:20 22:25 5 mins N N N N N N Y
TIRUPATI MAIN - AMRAVATI SF Express (12765) 14:27 14:30 3 mins N N Y N N N Y
AMRAVATI - TIRUPATI MAIN SF Express (12766) 07:00 07:03 3 mins Y N N Y N N N
MUMBAI CSMT - HOWRAH SF Mail (via NAGPUR) (12809) 07:40 07:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - MUMBAI CSMT SF Mail (via NAGPUR) (12810) 17:40 17:43 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
SURAT - AMRAVATI Express (19025) 21:55 22:00 5 mins N N N Y Y N Y
AMRAVATI - SURAT Express (19026) 09:20 09:25 5 mins Y N N N Y Y N
MUMBAI LTT - HATIA SF Express (12811) 10:30 10:35 5 mins Y N N N N N Y
HATIA - MUMBAI LTT SF Express (12812) 03:00 03:03 3 mins N N N N N Y Y
AHMEDABAD - HOWRAH SF Express (12833) 14:50 14:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - AHMEDABAD SF Express (12834) 22:05 22:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - AHMEDABAD SF Express (12843) 17:30 17:33 3 mins N N Y N Y Y Y
AHMEDABAD - PURI SF Express (12844) 08:05 08:10 5 mins Y Y N N Y N Y
MUMBAI CSMT - HOWRAH Gitanjali SF Express (12859) 16:12 16:15 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - MUMBAI CSMT Gitanjali SF Express (12860) 10:07 10:10 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
BILASPUR - PUNE SF Express (12849) 21:27 21:30 3 mins N N N Y N N N
PUNE - BILASPUR SF Express (12850) 06:20 06:25 5 mins N N N N N Y N
MUMBAI CSMT - HOWRAH Weekly SF Express (12869) 22:00 22:05 5 mins N N N N N N Y
HOWRAH - MUMBAI CSMT Weekly SF Express (12870) 11:20 11:23 3 mins N N N N N Y N
MUMBAI LTT - BHUBANESWAR SF Express (12879) 10:24 10:24 - N N Y N N Y N
BHUBANESWAR - MUMBAI LTT SF Express (12880) 02:48 02:48 - N Y N N Y N N
PORBANDAR - HOWRAH Aradhana SF Express (12905) 06:42 06:45 3 mins Y N N Y Y N N
HOWRAH - PORBANDAR Aradhana SF Express (12906) 19:07 19:10 3 mins N N Y N N Y Y
HISAR - SECUNDERABAD Express (17038) 21:45 21:50 5 mins Y N N N N Y N
SECUNDERABAD - HISAR Express (17037) 09:45 09:50 5 mins N N Y Y N N N
PORBANDAR - SANTRAGANCHI Kavi Guru SF Express (12949) 07:12 07:15 3 mins N N N N N Y N
SANTRAGANCHI - PORBANDAR Kavi Guru SF Express (12950) 20:42 20:45 3 mins Y N N N N N N
PURI - GANDHIDHAM Weekly SF Express (12994) 17:22 17:22 - N Y N N N N N
GANDHIDHAM - PURI Weekly SF Express (12993) 18:54 18:54 - N N N N N Y N
AMRAVATI - PUNE AC SF Express (22118) 18:48 18:50 2 mins N N N Y N N N
PUNE - AMRAVATI AC SF Express (22117) 02:27 02:30 3 mins N N N Y N N N
PUNE - AJNI AC SF Express (22123) 02:27 02:30 3 mins N N N N N Y N
MUMBAI LTT - KAZIPET Anandwan SF Express (22127) 22:22 22:25 3 mins Y N N N N N N
AJNI - PUNE AC SF Express (22124) 22:32 22:35 3 mins N Y N N N N N
KAZIPET - MUMBAI LTT Anandwan SF Express (22128) 02:27 02:30 3 mins N N Y N N N N
NAGPUR - AHMEDABAD Prerana SF Express (22137) 13:07 13:10 3 mins N N Y N N Y Y
AHMEDABAD - NAGPUR Prerana SF Express (22138) 07:57 08:00 3 mins Y Y N N Y N N
PUNE - KAZIPET Weekly SF Express (22151) 10:22 10:25 3 mins N N N N N Y N
KAZIPET - PUNE Weekly SF Express (22152) 21:55 21:58 3 mins N N N N N N Y
VISAKHAPATNAM - GANDHIDHAM Weekly Express (18501) 13:07 13:10 3 mins N N N N Y N N
GANDHIDHAM - VISAKHAPATNAM Weekly Express (18502) 19:07 19:10 3 mins Y N N N N N N
JAIPUR - SECUNDERABAD Express (19713) 18:32 18:35 3 mins N N N N N N Y
SECUNDERABAD - JAIPUR Express (19714) 09:17 09:20 3 mins N Y N N N N N
MUMBAI LTT - KAMAKHYA Karmabhoomi SF Express (22511) 22:17 22:17 - N N Y N N N N
KAMAKHYA - MUMBAI LTT Karmabhoomi SF Express (22512) 11:08 11:08 - Y N N N N N N
YASVANTPUR - DR AMBEDKAR NAGAR Weekly Express (19302) 14:25 14:25 - N N N Y N N N
AJMER - PURI Express (18422) 18:15 18:20 5 mins N N Y N N Y N
PURI - AJMER Express (18421) 20:42 20:45 3 mins N Y N N Y N N
CHENNAI EGMORE - JODHPUR Weekly SF Express (22663) 09:45 09:50 5 mins N N N N N N Y
JODHPUR - CHENNAI EGMORE SF Express (22664) 21:45 21:50 5 mins N Y N N N N N
PURI - OKHA Dwarka Express (18401) 13:07 13:10 3 mins Y N N N N N N
OKHA - PURI Dwarka Express (18402) 07:57 08:00 3 mins N N N Y N N N
AHMEDABAD - PURI Express (18406) 08:05 08:10 5 mins N N N N N Y N
PURI - AHMEDABAD Express (18405) 17:30 17:33 3 mins N N N Y N N N
PURI - SURAT SF Express (22827) 17:22 17:22 - Y N N N N N N
SURAT - PURI SF Express (22828) 18:56 18:56 - N Y N N N N N
PUNE - HATIA SF Express (22845) 23:07 23:10 3 mins N N Y N N N Y
VISAKHAPATNAM - MUMBAI LTT SF Express (22847) 03:00 03:03 3 mins Y N N N N N N
MUMBAI LTT - VISAKHAPATNAM SF Express (22848) 10:32 10:35 3 mins N Y N N N N N
HATIA - PUNE SF Express (22846) 13:45 13:50 5 mins N Y N N N Y N
SURAT - MALDA TOWN Express (13426) 23:07 23:10 3 mins Y N N N N N N
MUMBAI LTT - PURI SF Express (22865) 10:26 10:26 - N N N Y N N N
PURI - MUMBAI LTT SF Express (22866) 02:54 02:54 - N N Y N N N N
MALDA TOWN - SURAT Express (13425) 18:03 18:06 3 mins N N N N N N Y
SOLAPUR - GONDIA Maharashtra Express (21028) 13:00 13:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLHAPUR CSMT - GONDIA Maharashtra Express (11039) 13:00 13:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAINAGAR SHIRDI - HOWRAH SF Express (22893) 22:11 22:11 - N N N N N Y N
HOWRAH - SAINAGAR SHIRDI SF Express (22894) 11:06 11:06 - N N N N Y N N
OKHA - HOWRAH Link SF Express (22905) 06:40 06:45 5 mins Y N N Y Y N N
HAPA - BILASPUR SF Express (22939) 19:07 19:10 3 mins N N Y N N N N
BILASPUR - HAPA SF Express (22940) 18:00 18:03 3 mins N N N Y N N N
GANDHIDHAM - PURI SF Express (via Vizianagaram) (22973) 18:15 18:20 5 mins N N N Y N N N
PURI - GANDHIDHAM SF Express (via Vizianagaram) (22974) 11:20 11:23 3 mins N N N N N N Y
KACHEGUDA - NARKHER Intercity Express (17641) 19:52 19:55 3 mins N Y Y Y Y Y Y
NARKHER - KACHEGUDA Intercity Express (17642) 07:29 07:32 3 mins Y N Y Y Y Y Y
DR AMBEDKAR NAGAR - YASVANTPUR Weekly Express (19301) 10:03 10:03 - Y N N N N N N
HAZRAT NIZAMUDDIN - H S NANDED Special (02486) 01:47 01:47 - N N N N N N Y
H S NANDED - HAZRAT NIZAMUDDIN Special (02485) 06:54 06:54 - N N N N Y N N